Tauragės Martyno Mažvydo progimnazija
Aštuntokų veikla
8 a lankėsi vaistinėse ir Tauragės registro centre
Netradicinės dienos metu mes, 8 a klasės mokiniai, lankėmės įvairiuose darbovietėse: gyvūnų bei žmonių vaistinėse ir Tauragės registro centre. Atvėrę ,,Remedos“ vaistinės duris, kurią jūs galite rasti PSPC patalpose Jūros g., už prekystalio pamatėme garbingo amžiaus vaistininkę Laimą Dėlkienę. Malonia šypsena ji mus padrąsino prieiti arčiau. Iš jos pasakojimo mes sužinojome daug įdomių faktų apie vaistinių įkūrimą, vaistų legalizavimo ir vaistininko profesijos ypatumus. Daugelis iš mūsų tikrai nežinojome, kad vaistinės plotas turi būti didesnis kaip šešiasdešimt kvadratinių metrų. Vaistininkė vaizdžiai parodė, kaip turi būti teisingai sudėlioti vaistai ir papildai lentynose bei stalčiuose. Tvarkant lentynas vaistinėse, reikia laikytis griežtų taisyklių, pavyzdžiui tarp vaistų ir papildų būtinas 5-10 cm. tarpas, vaistai turi būti sugrupuoti pagal sudėtį ir veiksmingumą. Mes sužinojome, kad visos vaistinės privalo priimti senus, pasibaigusiomis galiojimo datomis ir nepanaudotus vaistus. Vaistininkė papasakojo, kur galime studijuoti, norėdami tapti vaistininkais, farmacininkais ir į kokius mokomuosius dalykus reikėtų atkreipti daugiau dėmesio net mokantis 8 kl. Vizito metu mes trumpai tapome kasininkais, kurie mokėmės skanuoti vaistus ir dirbti kasos aparatu.
Ši garbingo amžiaus, vaistininkų profesijos atstovė, mus nustebino savo nuoširdžiu bendravimu ir profesionalumu. Į mums kilusius klausimus ji net nedvejodama rasdavo atsakymus. Renkantis šią profesiją reikia ne tik žinių, bet ir gebėjimo maloniai bendrauti su įnoringiausiais klientais.
Veterinarinė vaistinė
Pastatas kuriame yra veterinarijos vaistinė buvo pastatytas 1914 metais. Tačiau vaistinė ten įsikūrė tik 1945 metais, ši buvo atremontuota prieš 5 metus. Ankščiau šioje vaistinėje šunis ir gydydavo, tačiau dabar gydytojo nebeturi. Pardavėjų paklausus kodėl jie ėmėsi šio darbo net nesumirksėjo atsakydami, kad nori padėti segantiems gyvūnams, gerinti jų imunitetą.
Taip pat mums buvo įdomu pagal ką lentynose išdėlioti vaistai, mineralai, skanėstai, maistas, šampūnai, žaisliukai ir t.t. Mums paaiškino, kad vaistai sudėlioti pagal rūšis, be to, kai kuriems jų reikia receptų. Brangūs ir receptiniai vaistai sudedami už prekystalio apsisaugoti nuo vagių. Kodėl neveisliniai šunys-ilgamečiai. Gavome paprasčiausią atsakymą, kad neveisliniai šunys- atsparesni. Žmonės mums visą tai pasakoję sako, kad gyvūnų vaistinė yra tokia pat svarbi kaip ir žmonių. Jie sako, kad pagrindinė priežastis kodėl jie dirba veterinarijos vaistinėje yra begalinė meilė gyvūnams. Dėkojame veterinarijos vaistinės direktoriui Juozui Damuliui, kuris leido mums aplankyti vaistinę ir gauti naujos informacijos.
Tauragės registrų centras
Skyriaus darbuotojos papasakojo, kad jų įmonė tvarko Nekilnojamojo turto kadastrą ir registrą, Juridinių asmenų registrą, adresų registrą, gyventojų registrą ir atlieka kitas panašias paslaugas. Matėme kaip atrodo archyvas, kuriame yra archyvuojami gyventojų ir juridinių asmenų kadastriniai dokumentai. Matėme kaip teikiama informacija telefonu. Parodė, kad yra galimybė surasti ir pamatyti savo namus iš palydovo. Supratome, kad darbas labai sudėtingas ir atsakingas, bet įdomus.
G. Judvytytė, N. Tamašauskas, L. Zakšauskaitė
8 b ekskursija
Kovo 18–20 dienomis, mūsų puiki 40 žmonių grupė, kurią sudarė mokiniai iš 6 b, 8 b, 8 a, 7 b klasių, auklėtojos D. Ramanauskienė, R. Lebrikienė, S. Macienė, vykome pažintinėn kelionėn laivu į Švediją. Pakeliui aplankėmė Estijos sostinės senamiestį. Ankstų rytą, atvykę į Stokholmą, apžiūrėjome karališkąjį, didingąjį miestą. Grįžtant namo aplankėm pasaulyje analogų neturintį Hidrolėktuvų uosto muziejų. Nepakartojama kelionė ilgai išliks mūsų širdyse.
8 b klasės kolektyvas
8 c aplankė Tauragės krašto muziejų
8 c kl. mokiniai kovo 18 d. aplankė Tauragės krašto muziejų. Muziejaus ekskursijų vadovas D. Kiniulis supažindino su savo darbu, papasakojo mokiniams apie savo įsigytą archeologo profesiją. Kūrybiškai supažindino su muziejaus kūrimosi istorija, parodė kaip kaupiami, tvarkomi, saugomi eksponatai. Antroji dalis vyko ekspozicijų salėse. Mokiniai smalsiai apžiūrėjo eksponatus ir atliko vadovo pateiktas užduotis. Jie suprato, kaip svarbu saugoti istorinį palikimą ir jį pristatyti kitiems. Mielai buvo pristatytas ir fotografo R.Vaitkaus darbas, etnografės, tautodailininkės darbas. Pabaigai vadovas pabrėžė, kad kiekvienas darbas, kiekviena profesija turi būti mėgiama.